Projekty

Z TZMČR WIKI
Verze z 23. 2. 2018, 14:04, kterou vytvořil Michal Mauser (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Zde jsou uvedené oblasti, ve kterých můžete spolupracovat nebo je realizovat zcela samostatně a následně sdílet. Máte-li nápad a zájem pomoci k lepšímu světu, přihlaste se. Každý, i sebemenší příspěvek, má vliv. Seznam aktivit členů a starších/dokončených projektů najdete zde.
Nové aktivity některých členů potom zde.

Vzdělávací činnost

Pořádání vzdělávacích setkání: Z-Day, přednášky, rozhovory pro média, tvorba multimediálních materiálů atd.

Kontakt: info@zeitgeistmovement.cz

Překlady

Průběžná aktivita, která je zdlouhavá, ale důležitá. Můžeme pro Vás připravit anglický přepis textu ve formátu XLS, který je třeba zkontrolovat a následně přeložit. Vyberte si video podle libosti. Později zde bude možná uveden i seznam doporučených videí k překladu.

Kontakt: preklady@zeitgeistmovement.cz

Programování počítačové simulace NL/RBE

Pro ty, kteří se chtějí účastnit projektu modelování Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích. Cílem je vytvořit virtuální počítačový model, který bude simulovat a graficky demonstrovat ekologické, společenské a výrobní procesy ve vzájemných souvislostech. https://forum.sebesdileni.cz/viewtopic.php?f=131&t=360

Kontakt: michal.mauser@zeitgeistmovement.cz

Komunita programátorů

Hledáme zájemce do komunity programátorů, která by se mohla věnovat projektům NL/RBE a přechodného období. Na jazyce a úrovni znalosti nezáleží, avšak nutné je být schopen se učit sám. Členové by měli rádi poradit, nikoli však učit. Existuje mnoho zadání a malých projektů pro začátečníky.

 • Model měny Volník. (prototyp dokončen)
 • Převodník wiki kódu do .odt a pdf (nejlépe php, nebo něco co běží na linuxu).
 • Plugin do SAM Broadcasteru, aby uměl vysílat Opus kodekem na icecast2 server. (SVCS přechází na svobodný software)
 • Malá semantická databáze po vzoru semantic mediawiki a na motivy "Collaborative Design System".
  • Vložení libovolných sémantických vlastností pro následné vyhledání.
  • Hodnocení projektů uživateli a možnost podle hodnocení sémanticky hledat/filtrovat.
  • Správa projektu v režii správce s možností vstupu ostatních a vytváření odvozeného projektu (Github).
  • Ideálně nekolidující editace textu více uživateli.
 • Správa zdrojů vesnice/komunity, která neplýtvá a navrhuje řešení.
 • Ekonomický model Copiosis.


Kontakt: michal.mauser@zeitgeistmovement.cz

Zeitgeist Media Festival

Popis z předchozích let: Rozhodli sme sa usporiadať prvý Zeitgeist Media Festival v Českej republike. Hnutie Zeitgeist poriada pravidelnú akciu raz ročne, a to Z-Day. Jedná sa ale o akciu s vážnejšími témami a odbornými prednáškami. Media Festival by mal byť iný druh akcie. Toto téma budem pravidelne dopĺňať, vždy keď sa objavia nejaké nové informácie k tomuto projektu.

Účel projektu:

Usporiadať akciu, ktorá bude o zábave, o spájaní ľudí s podobným myslením, akciu, ktorá bude plná tvorivej energie a pozitívneho myslenia. Chceme dať priestor čo najvetšiemu množtvu ľudí sa vyjadriť.

Forma realizácie:

Od začiatku chceme robiť tento projekt ako komunitný, to znamená od ľudí pre ľudí. Každý sa može zapojiť, či už ako účinkujúci, technické zabezpečnie, propagácia, ... Viac to bude rozvedené v následujúcich bodoch.

Účinkujúci:

Účinkujúcim može byť prakticky každý, kto chce a má čo povedať. Príspevky možu byť formou hudobného vystúpenia, hovorené slovo, komické scénky, krátke video, grafické, alebo textové diela, ... Teoreticky je možné urobiť aj kratšie workshopy. Jediná podmienka pre účinkujúcich je, aby ich príspevky boli aspoň trochu v súlade s myšlienkovým tokom Hnutia Zeitgeist.

Moderovanie festivalu:

Samotné moderovanie by sme tiež radi nechali na záujemcov zo širokej verejnosti. Ak teda chcete niekto moderovať, alebo viete o niekom, je možnosť.

Časová realizácia:

Pre začiatok sme nechceli byť megalomanský a preto sme to omedzili na 1 deň. Máme už konkrétny termín a to 10.10.2015 od 10:00 hod. Času je teda relatívne dosť, aby sa akcia stihla pripraviť. Najviac času asi zaberie hľadanie účinkujúcich a príprava príspevkov, takže na to si dáme termín do 31.8.2015. Po tomte termíne by už mal byť zoznam účinkujúcich finálny a malo by sa pracovať na finálnej verzii programu a finálnej propagácii projektu.

Priestory:

Miesto konania akcie už máme dohodnuté. Je to Klub Biograf v Prahe (Plzeňská 210), kde sa poriadal aj Z-Day 2014.

Technické zabezpečenie:

V mieste realizácie je dosť veľa potrebnej techniky. Niečo dokážeme zapezpečiť aj my ako Hnutie Zeitgeist. Ak budú mať nejakí účinkujúci špeciálne požiadavky, tak to budeme riešiť priamo s nimi. V tomto ohľade by snáď nemal byť nejaký vážnejší problém.

Prezentácia festivalu:

Tu je práve najviac priestoru, aby sa zapojil každý. Každý može šíriť informáciu o projekte. Inak budeme robiť propagáciu na našich stránkách, Facebooku, spriatelených stránkách. Po finalizácii programu chceme urobiť plagát (možno aj viac) k akcii, možeme urobiť a rozdávať letáky. Tu sa tiež može uplatniť každý, kto bude chcieť prispieť a pomocť.

Dokumentovanie akcie:

Ako už je zvykom u akcií Hnutia Zeitgeist, tak i Media Festival bude zaznamenaný a šírený ďalej elektronicky.

Ak teda chcete nejakou formou prispieť, tak možete zareagovať tu na fóre, na Facebooku, možete mi napísať na e-mail jan.gregus@zeitgeistmovement.cz..., alebo aj zavolať na +420 775386120. Ako som už napísal vyššie, budem toto téma pravidelne aktualizovať, keď sa objavia nové informácie o projekte, a tak isto budem novinky písať aj na Facebook.

Platforma projektové spolupráce

Uvítáme uživatele ochotné tvořit vlastní projekty v naší nové platformě založené na Mediawiki (např. Wikipedie). Platforma obsahuje mnoho funkcí navíc a mnoho jich funguje jinak v duchu toho, aby měl uživatel kontrolu nad svým projektem a přesto mohli ostatní bez ptaní přispívat k vývoji.

Potřebujeme jak testery a tvůrce projektů, tak uživatele ochotné se učit a pracovat na opravě chyb a nových funkcích. Platforma je ve fázi testování. http://wiki.sila-sdileni.cz/index.php/Hlavn%C3%AD_strana

Kontakt: michal.mauser@zeitgeistmovement.cz

Databáze organizací s porovnáním

Do databáze lze přidávat nové subjekty až po registraci. Editovat lze anonymně. Umožňujeme různá komplexní vyhledávání a porovnávání. Příklady naleznete na webu projektu.

Kontakt: michal.mauser@zeitgeistmovement.cz